Shengen

Shengen смотреть последние обновления за сегодня на .

Shengen

3275
40
0
00:03:34
11.11.2014

Provided to YouTube by The Orchard Enterprises Shengen · Kali Remiksirai Me ℗ 2011 Ara Music Released on: 2008-10-24 Auto-generated by YouTube.

LIL KRYSTALLL - Шенген

2385796
30972
1610
00:02:05
14.12.2020

Слушай "Шенген" на всех площадках - 🤍

Shengen davlatlari haqida bilasizmi?

1472
39
11
00:08:03
06.10.2021

Shengen davlatlarga ✔️Belgiya ✔️Vengriya ✔️Germaniya ✔️Gretsiya ✔️Daniya ✔️Islandiya ✔️Italiya ✔️Latviya ✔️Litva ✔️Lyuksemburg ✔️Malta ✔️Niderlandiya ✔️Norvegiya ✔️Polsha ✔️Portugaliya ✔️Slovakiya ✔️Sloveniya ✔️Finlandiya ✔️Fransiya ✔️Chexiya ✔️Shveysariya ✔️Shvetsiya ✔️Estoniya Shengen shartnomasiga a’zo davlatlar sanaladi. Agarda siz shu davlatlarga sayohat qilish uchun VIZA olmoqchi bo'lsangiz faqatgina Germaniyaning O'zbekistondagi elchixonasidan olishingiz mumkin. Agar Siz yarim yil mobaynida 90 kungacha muddatga Shengen shartnomasiga a’zo davlatlar hududida bo‘lishni rejalashtirayotgan bo‘lsangiz, Shengen vizasi uchun ariza topshirishingiz kerak. Germaniya elchixonasi Shengen shartnomasiga a’zo davlatlar bilan hamkorlik doirasida Finlandiya, Shvetsiya davlatlariga vakillik qiladi. (Elchixona tomonidan ushbu mamlakatlar uchun milliy viza berilmaydi!). Agar asosiy safar maqasadingiz Germaniya, Finlyandiya yoki Shvetsiyada bo’lsa, Shengen vizasini Germaniya elchixonasi beradi. Agarda siz shu davlatlardan biriga o'qish uchun yoki ish uchun boradigon bo'lsangiz sizda qolgan davlatlarga hech qanday vizasiz kirish va sayohat qilish imkoniyati paydo bo'ladi. Siz uchun eng qulay varianti o'qish uchun viza olishdir. Telegram: - 🤍 Instagram: - 🤍 Tik Tok: - 🤍

Shengen viza haqida. Shengen vizasi bilan qaysi davlatlarga kirsa bo'ladi? Grand Visa Center

21749
579
45
00:01:58
25.07.2019

Yevropaga shengen vizasini olgandan keyin qaysi davlatlarga kirish mumkin. Shunigndek, shengen vizasi haqida ham ushbu videoda ma'lumot berishga harakat qildik. Marhamat! Tamosha qlishingiz mumkin. 🌐 "Grand" Viza Markazi AQShga viza olishingizga yordam beradi. ⠀📞 Qo'ng'iroq qiling: +998909913444 Sayt: 🤍 Instagram: 🤍 Facebook: 🤍 Telegram: 🤍

Ekspulsi ne zonen Shengen per Shqiptaret, flet avokatja: Si te fitoni te drejten per te udhetuar

4823
28
8
00:10:01
14.12.2021

Subscribe ne kanalin “News24 Albania” per me shume lajme: 🤍 website: 🤍 Ndiq News24 ne facebook : 🤍 Ndiq News24 ne instagram : 🤍 Ndiq News24 ne Twitter : 🤍 #news24albania #lajmeshqip #lajme #lajmifundit #News24AL #news24

Top News-Lëvizja e shqiptarëve në Shengen /E vështirë, Franca kërkon më shumë kontrolle

18653
60
35
00:01:20
04.02.2022

Presidenti francez Emanuel Macron mund të vështirësojë me tej lëvizjen e shqiptarve në BE propozuar më shumë kontroll në zonën Shengen. Ai ka bërë thirrje të merren masa për të ndaluar fluksin e emigrantëve ilegalë. Sipas tij zona Shengen duhet të marrë udhëzime politike nga takimet e zyrtarëve të lartë, njësoj si Eurozona. “Koha që po përjetojmë ,me këtë situatë të jashtëzakonshme gjeopolitike dhe kërcënimet për shkak të konflikteve , rrezikut të terrorizmit, na bën thirrje që të marrim masa më radikale, të rimarrim kontrollin e kufijve tanë dhe të kontrollojmë fatin tonë,” – tha Macron. Macron kryeson presidencën 6 mujore të BE-së. Ai synon ta kthejë emigrimin një çështje thelbësore në këtë periudhë. Shqetësimet e sigurisë kombëtare, valët e migracionit dhe së fundmi pandemia kanë shtuar kontrollet kufitare në zonën Shengen. Franca ka propozuar edhe një mekanizëm reagimi emergjent që mund të aktivizohet kur kufijtë e jashtëm të bllokut janë nën kërcënim. Lëvizja e lirë në Shengen nuk i jep të drejtën shqiptarëve për të qëndruar më shumë se tre muaj, as të drejtën për punësim, as për të kërkuar azil në shtetet që bëjnë pjesë. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#TopChannel

Si kishin humbur fluturimin nga Turqia aktorët e Shengen Viza? — në VEÇ KESH me Xhekin

17323
104
0
00:01:46
20.03.2021

✔️ Did you subscribe to ATV's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new videos. Follow ATV on: FB: 🤍 IG: 🤍 WEB: 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ ATV & Onair Media

Shengen visa 2022 (Кабул тугатилди!) | Шенген виза 2022

4881
187
102
00:10:37
19.02.2022

Ish o'rni: 1. Фермер хужаликда оддий ишчи 2. Асфалт босадиган машина хайдовчиси 3. Е категория юк машина хайдовчиси 4. Б категория складда кара хайдовчиси 5. Утин майдалаш цехида сортировчик 6. Баликни кайта ишлаш цехида ишчи 7. Бетон заводда разнорабочий 8. Юл курилишда разноробочий 9. Складда разноробочий 10. БС тоифа хайдовчи 11. Тикув цехида матони киркувчи Maosh: • 800 - 1600€ ⚠️ Talablar: • Erkak/Ayol • 20 - 50 yosh • Rus yoki Ingliz tilini suhbat darajasida bilish ☎️ Telefon: +998 99 084 00 30 • Telegram: 🤍 YANGILIKLARDAN BOXABAR BO'LISH UCHUN QUYIDAGI SAHIFALARGA OBUNA BO'LING: • Instagram: 🤍 • TikTok: 🤍

Ja si do te udhetojne shqiptaret ne zonen Shengen duke filluar qe nga viti 2022

800
5
0
00:04:56
09.01.2022

Per informacione me interesante te dites bejini subscribe kanalit tone gjithashtu aktivizoni opsionin e ziles per tu njoftuar per videot me te reja! #shengen#lajmifundit #news

RADIO SHENGEN instrukcii

2251
10
0
00:07:51
26.02.2014

Barcoletat e aktorëve të Shengen Viza — në VEÇ KESH me Xhekin

32105
201
1
00:04:14
20.03.2021

✔️ Did you subscribe to ATV's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new videos. Follow ATV on: FB: 🤍 IG: 🤍 WEB: 🤍 Publisher: Onair Media - 🤍 All Rights Reserved © & ℗ ATV & Onair Media

Wenge Musica BCBG - No Comment Shengen

57045
361
27
00:05:56
23.10.2021

Extrait de l'album "Pentagone" (1996) Auteur-compositeur : JB Mpiana Chant : JB Mpiana, Werrason, Alain Mpela ℗ 1996 SIPE Simon Music

Viza olish - SHENGEN VIZA | Mirzohid Boboqulov

55607
1985
213
00:10:52
18.02.2020

#Germaniya #Deutschland #viza #shengen_vizasi Shengen vizasi haqida elchixona saytida berilgan ma'lumotlariga qarab qisqa umumiy video tayyorladim. Toshkentdagi Germaniya elchixonasi elektron sayti: 🤍

Ora News - Ndalesa në Shengen, Avokati: Nuk hiqet nëse qytetari s’bën kërkesë

7915
31
4
00:01:15
25.03.2017

Subscribe në Ora News këtu 🤍 Ndalesat në zonën Shengen, kur thyen afatet apo për vepra të ndryshme penale, kanë penalizuar shpesh qytetarët. Avokati Krenar Bardhi thotë se ndalesa qëndron prezente nëse personat nuk paraqesin kërkesë me anë të avokatëve për të kërkuar fshirjen nga sistemi. Mungesa e informacionit ka bërë që dhjetëra shqiptarë të arrestohen sapo shkelin në vendet Shengen. Bëhet fjalë për qytetarë, që për arsye të ndryshme i është ndaluar lëvizja në zonën Shengen nga shtetet përkatëse. Avokati Krenar Bardhi, i cili ka shqyrtuar shumë raste thotë se pavarësisht se mund ta kenë kaluar afatin e caktuar pesë apo dhjetë-vjeçar, ndalesa qëndron prezent nëse personat nuk paraqesin kërkesë me anë të avokatëve për të kërkuar fshirjen nga sistemi. Bardhi, u bën thirrje shqiptarëve që para se të shkelin këto shtete, të sigurohen që emri i tyre është hequr nga sistemi. Për më shumë lexoni në: 🤍

Report TV - Albin Kurti në Tiranë: Na duhet shengen shqiptar, Rama: S'ka pa shengenin ballkanik

2099
14
20
00:15:53
11.02.2020

TIRANE - Albin Kurti zgjodhi Shqipërinë për vizitën e tij të parë jashtë Kosovës, si kryeministër. Një takim "i përzemërt e mikpritës" ishte ai me kryeministrin Edi Rama siç Kurti u shpreh, që çeli vizitën e tij zyrtare në Pallatin e Brigadave në Tiranë. Të dy kryeministrat, nga sa u shprehën në një konferencë për mediat, ranë dakord se lëvizja e lirë e njerëzve dhe mallrave pa barriera mes dy popujve shqiptarë është prioritet i prioriteteve, por tema që i ndan është ajo të cilën thanë se nuk e prekën shumë gjatë takimit kokë më kokë mes tyre: Mini-shengeni Ballkanik. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se takimi me Ramën ishte për temat që do trajtojmë në të ardhmen, e ky projekt duket të jetë shumë larg prioriteteve pasi fokusi duhet vënë tek "makro shengeni shqiptar", theksoi shefi i qeverisë së Kosovës.Ky ishte takimi ynë i parë ka edhe shumë tema që do t'i trajtojmë në të ardhmen, kjo ishte një temë që e trajtuam shkurtimisht meqënëse takimi ynë ishte më parë për makro-shengenin shqiptar, sepse për mini-shengenin ballkanik", tha Kurti. Por ndryshe mendon kryeministri Edi Rama, i cili la të kuptohet se pavarësisht se nuk ishte cekur shumë si bisedë në takimin mes tij dhe Kurtit para konferencës, qëndrimi i tij mbetet i pandryshuar: "Nuk ka makro shengen shqiptar, pa mini-shengen ballkanik" "Makro-shengeni shqiptar është i lidhur me shengenin rajonal, se nëse ne jemi konsistent në vazhdën e procesit të Berlinit dhe nëse jemi të harmonizuar në ndërveprimin tonë, dhe do të bëjmë çmos të jemi, na hapet rruga që është e mbyllur prej të gjitha viteve, për të pasur një hapësirë të përbashkët mes dy shteteve. Çka deri dje ishte e paimagjinueshme për shkak të rezistencës jo vetëm të Serbisë por edhe vendeve të tjera. Sot është në dorën tonë, se këtë rezistencë e kam thyer. Na takon ne të bëjmë më të mirën dhe të mos humbasim kohë. As Serbia askush tjetër nuk na thotë që po bëjmë Shqipërinë e madhe nëse heqim kufirin", tha Rama. Por ndryshe nga ndasitë për mini-shengenin ballkanik, të dy kryeministrat ishin në sinkron me njëri-tjetrin për një bashkëpunim të ri, më të fuqishëm dhe me shpejtësi të re mes Shqipërisë dhe Kosovës, për të lehtësuar jetesën e shqiptarëve mes dy kufijve. Kryeministrat paralajmëruan mbajtjen e mbledhjes së radhës së përbashkët të qeverisë, dhe për këtë zgjodhën qytetin e Shkodrës. Rama dhe Kurti thanë se do të ngrihet një komision ndërshtetëror, në përbërje të të cilit do të ketë ministra dhe deputetë për të monitoruar zbatimin e 77 marrëveshjeve të arritura, por edhe për të adresuar problematikat dhe prioritetet që duhen ndjekur në të ardhmen. Më tej, pritet që Kurti në Tiranë të zhvillojë takime me përfaqësuesit më të lartë të institucioneve shtetërore, Presidentin e Republikës Ilir Meta, Kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi, Kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj. Sipas axhendës Kurti do të zhvillojë edhe një takim me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në selinë e PD.

Report TV - Mbi 10 mijë shqiptarëve u ndalohet udhëtimi në zonën Shengen, Merkaj shpjegon arsyet

12129
33
13
00:02:37
02.10.2019

Policia e Shtetit ka bërë një bilanc të shqiptarëve të ndalur për të hyrë në zonë Shengen gjatë 9 muajve të parë të këtij viti. Në një deklaratë për mediat, drejtori i Departamentit për Kufirin dhe Migracionit, Eduart Merkaj tha është ndaluar përkohësisht udhëtimi drejt zonës Shengen 10.684 shtetasve shqiptarë, mes tyre 735 të mitur. "Gjatë periudhës janar - shtator, nga shërbimet e Policisë Kufitare, në të gjitha pikat e kalimit kufitar u është ndaluar përkohësisht udhëtimi drejt zonës Schengen 10 684 shtetasve shqiptarë ose 30% më pak se e njëjta periudhë e vitit të kaluar, ndër të cilët 735 shtetas të mitur që nuk kanë plotësuar kriteret për të udhëtuar jashtë vendit. Njëkohësisht nga ana e Policisë Kufitare në bashkëpunim me Strukturat e Drejtorive Vendore të Policisë në qarqe janë duke u ndjekur dhe verifikuar 14 raste të braktisjes së fëmijëve nga prindërit, me qëllim përfitimin e azilit në Francë apo Gjermani." ka thënë Eduart Merkaj, Drejtor i Kufirit dhe Migracionit. Merkaj tha se që nga muaji Janar e deri më tani janë evidentuar dhe goditur 1 427 raste të paligjshmërisë. "Janë kapur 376 persona në kërkim, janë identifikuar 285 raste të përdorimit të dokumenteve të falsifikuara ose 33% më shumë se e njëjta periudhë e vitit të kaluar dhe janë sekuestruar 398 dokumente të falsifikuara ose 30% më shumë se e njëjta periudhë e vitit të kaluar. Si rezultat i masave të shtuara në kufirin jeshil, janë proceduar penalisht 819 shtetas, për kalim të paligjshëm të kufirit dhe janë kapur nga patrullat e Policisë Kufitare në afërsi të kufirit jeshil, në tentativë për të kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme 8 795 shtetas, të cilët janë ndëshkuar me masë administrative gjobë." ka thënë më pas Merkaj. Gjithashtu, janë evidentuar dhe goditur 29 raste të dhënies së ndihmës për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit. Drejtori për Kufirin dhe Migracionin theksoi më tej se në sajë të bashkëpunimit me Guardia di Finanza, gjatë këtij viti janë zhvilluar 8 operacione të përbashkëta dhe 4 operacione ndërmjet Policisë Kufitare të Sarandës dhe Policisë kufitare të Igumenicës, në Greqi për parandalimin dhe goditjen e trafikimit të lëndëve narkotike nëpërmjet kufirit jeshil.

Top News- E papritur, Zvicra jashtë Shengen!/Vendi përgatitet për referendum kundër Frontex

38361
134
11
00:01:12
08.02.2022

Zvicra po përgatitet për mbajtjen e një referendumi kundrejt mekanizmit Frontex pas skandalit se policia kufitare e Shengenit ka shkelur vazhdimisht të drejtat e njeriut duke shtyrë emigrantët jashtë kufirit. Po ashtu, disa qytetarë dhe politikanë zviceranë kanë shprehur kritika për efikasitetin e “FRONTEX” duke parë rritjen e madhe të numrit të refugjatëve në Europë. Megjithatë për shkak të këtyre zhvillimeve, Zvicra mund të dalë nga zona e Shengenit. Paralajmërimi u bë Karin Keller-Sutter, anëtare e Këshillit Federal dhe drejtuese e Departamentit Federal të Policisë dhe Drejtësisë. Ajo tha se nëse votuesit zviceranë do votojnë në referendumin e majit kundër programit “FRONTEX”, atëherë është e natyrshme që vendi i saj të dalë jashtë zonës së lëvizjes së lirë. “Nëse ka ‘jo’ ndaj FRONTEX, është e qartë se ne do të dalim nga zona Shengen-”, bëri me dije Keller Sutter gjatë takimit me ministrin e brendshëm të Francës javën e kaluar. Zvicra ka kontribuar shumë në financimin e “FRONTEX”, program që siguronë mbrojtjen e kufijve të jashtëm të zonës Shengen. Nëse rezulati në referendum është “jo”, atëherë Zvicra dhe vendet që bëjnë pjesë në Shengen duhet të gjejnë brenda 90 ditëve zgjidhje të përbashkët. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Zvicra#Shengen#TopChannel

The Big Music Show Shengen Visa vs Bollywodi Episoda 25

79217
219
0
00:58:35
28.05.2020

Onair Media - 🤍 Follow The Big Music Show on… FB: 🤍 IG: 🤍 YT: 🤍 © & ℗ The Big Music Show & Onair Media. All Rights Reserved

Italiyaga Shengen viza olinadimi

3169
109
16
00:02:20
12.01.2022

Assalomu alaykum azizlar. Siz o'zingiz uchun yangi narsa o'rgangan bo'lsangiz, videoga "like" bosib siz ham ilm tarqatishga sababchi bo'ling. Sog' bo'ling, omon bo'ling. - Student Help Youtube Kanali: 🤍 Instagram: 🤍 Jon and John Telegram Guruhi: 🤍 Telegram Orqali Biz Bilan Bog'lanish: 🤍

The Big Music Show Shengen Visa vs Moderatoret

168169
464
4
01:13:01
03.06.2020

Onair Media - 🤍 Follow The Big Music Show on… FB: 🤍 IG: 🤍 YT: 🤍 © & ℗ The Big Music Show & Onair Media. All Rights Reserved

Rregullat e reja të lëvizjes në shengen - News, Lajme - Vizion Plus

4671
0
00:01:19
27.12.2016

🤍 🤍 🤍 Te ndodhur përballe fluksit ne rritje te emigranteve, vendet anëtare te Bashkimit Europian dhe konkretisht pjesëtaret e zonës shengen ka marre masa per te forcuar kontrollet kufitare. Gjithashtu, ne fillim te vitit te ardhshëm do te hyje ne fuqi edhe mekanizmi i ri per pezullimin e regjimit te vizave me vendet e treta ne rast se konstatohen shkelje. Mekanizmi per te cilin kane rene dakord vendet anëtare, midis te tjerash i jep te drejte Komisionit Europian qe te kërkoje si zgjidhje te fundit rikthim te përkohshëm te regjimit te vizave ndaj vendeve problematike. Deri tani kete te drejte e kishin vetëm vendet anëtare te unionit, qe mund te propozonin nje mase te tille, e cila duhet te merrte mbështetjen edhe nga anëtaret e tjere. Problemet me emigrantet dhe azilantet, nëpërmjet te cilëve kane mundur te përfitojnë duke hyre ne BE edhe elementet e radikalizuar apo militantet i kane shtyre vendet e Bashkimit Europian te paraqesin nje sistem te ngjashëm te dhënash si ne SHBA apo Kanada. Sistemi i informacionit ne udhëtim ETIAS do te hyje ne fuqi ne fillim te vitit 2021 dhe me kete rast, shtetasit e vendeve te tjera qe duan te hyjne ne kufirin e BE-se duhet te bëjnë nje aplikim te thjeshte online dhe te paguajnë 5 euro si tarife hyrëse e vlefshme per 5 vjet.

Top News-Vajza e Putin me vizë Shengen/Si hyri 20 herë fshehurazi në Gjermani nga Italia!

6377
13
2
00:01:16
26.08.2022

Gazeta gjermane Der Spiegel ka zbuluar përmes një investigimi s se Katerina Tikhonova, 35 vjeç, vajza e Vladimir Putin, shkoi në Gjermani për vite me radhë, duke qëndruar disa herë në Bavari, në Mynih ose në liqenin e afërt Tegernsee. Prania e Tikhonova kaloi pa u vënë re nga shërbimet sekrete gjermane. Gazeta bën të ditur se 35-vjeçarja, që nga viti 2015, kishte kaluar të paktën 20 herë në territorin gjerman ka përdorur edhe një vizë Shengen të lëshuar nga Italia. Arsyeja për udhëtimet e saj ka qenë një mik gjerman, Igor Zelensky, një balerin ekspert që deri në prill 2022 drejtoi kompaninë profesionale Bayrische Staatsballet dhe do të shoqërohej nga një agjent i armatosur i gardës presidenciale ruse. “Rasti është një shembull i rëndësishëm i faktit se në dekadat e fundit ne nuk kemi zhvilluar asnjë strategji për të kundërshtuar agjentët rusë dhe aktivitetet e tyre dhe ne nuk mund të vazhdojmë kështu”, ka thënë Sebastian Fiedler, deputet dhe anëtar i SPD-së. Zbulimet tregojnë se vajza e Putinit udhëtoi shumë në Evropë në vitin 2019 ndërsa në prill të atij viti ajo u shtua në listën e zezë të BE-së. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Putin#Gjermani#TopChannel

Germaniyaga Tourist Shengen Visa olish jarayoni va kerakli hujjatlar | Germaniyaga Sayohat | Uzbek

711
47
17
00:02:01
20.05.2022

Assalomu alaykum aziz Tomoshabin Bugun sizdan kelgan savollar yuzasidan Germaniyaga Tourism Visasini qanday olganim va kerakli hujjatlar haqida malumot berishga harakat qildim Albatta visa uchun kerakli yana boshqa malumotlarni yana to’liq tushintirish bilan alohida vlog olaman Abdurasulov Abdulaziz kanalini kuzatishda davom eting! Savollarga Commentda javob yozishga harakat qilaman bu ko’pchilikga as qotadi degan umitdaman Etiboringiz uchun rahmat Ajratgan vaqtingizga rozi bo’ling Hurmat bilan Abdurasulov Visa bo’yicha yordam: Shakhzod Polatov +998998922229 Avantgarde Travel: Nodir Rakhimov +998333999992

SHENGEN VİZESİ NASIL ALINIR 2022 ? İSPANYA İÇİN SHENGEN Vizesi #ispanya #barselona

258
20
9
00:17:59
02.07.2022

Instagramda beni takip et: 🤍 Kanalımda saç boyama, kişisel bakım, makyaj, moda, alışveriş,seyahat ve hobilerim gibi içeriklerin yanı sıra hayatımı ve gezilerimi sizinle paylaştığım vloglarımı bulabilirsiniz. Siz de benim dünyama katılmak, çok severek ve eğlenerek çektiğim videolarımı izlemek isterseniz kanalıma abone olmayı unutmayın! Umarım hep birlikte eğleniriz :) ►Instagram: 🤍 ►TikTok: 🤍 ►Twitter: 🤍 ►Pinterest: 🤍 Serenozler90🤍gmail.com ► KÜLLÜ SARI SAÇ BOYAMA | Loreal 03 Ultra Açık Küllü Sarı #küllüsarı #sarısaç #blondehaircoloring 🤍 ►ZARA 2021 YENİ SEZON MAĞAZA TURU | DENEMELİ ALIŞVERİŞ #denemelialışveriş #youtuber #kesfet 🤍 ►AMSTERDAM GEZİLECEK YERLER | EDAM-VOLENDAM-HAARLEM ? ALTYAZILI-SUBTITLE #amsterdam #holland 🤍 ►İSTANBUL GEZİLECEK YERLER- GALATA KULESİ #Galatatower #turkey #istanbul 🤍

طريقة ترويج الحساب البنكي | visa shengen

1980
73
41
00:13:01
12.04.2022

طريقة ترويج الحساب البنكي !! #visa #espagne

Dokiman wap bezwen pou visa Portugal Shengen nan 🇵🇹

1732
70
28
00:08:39
31.03.2022

#Abonepouplisvideo #Portugal #vwayaj #rezidans #visa #viza #demansvisa 🔴Cardo info7 Mèsi paskew gade yon video sou chanèl la,pa bliye abonew avèk chanèl la,like video a,patajel pou anpil moun lapab wèl tou.pa bliye bay avi paw nan espas kòmantè yo pou di nou saw panse de video a. 🇵🇹Koman vi a ye nan peyi portugal 🤍 🇵🇹dokiman wap bezwen pou visa Portugal la 🤍 🌻 kòmanw kafè demand viza pou ale En Australie ? 🤍 💥✊💥Subscribe pou plis videyo: 🤍 🍎Byenvini sou kanal cardo info7, Sou kanal sa wap jwen enfòmasyon sou vwayaj ak video kap pèmèt ou anrichi konesans ou.   💥Belize kòmanw ka ale ? 🤍 🔥🌹🥀🌹Pa ezite abònew ak chanèl prensipal mwen an : 🤍 🥥🍅🥥 nan video sa nou prezantew pibèl komun ki genyen an ayiti yo : 🤍 🥥Nan video sa nou prezantew 10 lang lipi difisil pou pale oubyen pou apran : 🤍 🤍 UsSwiv 🌎🇭🇹Men kòmanw la antre an kontak avèk nou : twitter :Cardo info7 : 🤍 facebook,Cardo info7: 🤍 instagram : Cado ofisyel 🤍 Men saki entèdi sou chanèl la : 1)Pa reposte video chanèl la sou chanèl paw pou youtube pa sanksyonew. 2)Pa joure nan espas kòmantè yo svp,si genyon bagay oupa renmen ou ka jus inyore video a 3)Pa mete link nan espas kòmantè yo svp Merci pou konpreyansyon nou !!! Cardo info7🙏.

Lëvizja e shqiptarëve në zonën Shengen, priten lehtësirat

3616
4
0
00:01:30
14.09.2017

Lëvizja e shqiptarëve në zonën Schengen pritet të lehtësohet. Komisioneri i BE-së propozon heqjen e kontrolleve. Numri i emigrantëve në ishujt grekë, përgjatë muajit të kaluar ka rënë me 81%. Ky propozim është kundërshtuar nga Gjermania, pasi sipas tyre, situata është ende kritike. IN Tv Albania Follow us: 🤍 🤍 🤍 Offcial website: 🤍

Lëvizja në Shengen/ Nga 1 janari 2021 viza online “Etias”. Regjimi për 60 vende, përfshi Shqipërinë

287866
1555
254
00:01:50
05.10.2020

Duke nisur nga data 1 janar e vitit 2021 të gjithë shqiptarët që duan të udhëtojnë në vendet shengen do të përballen me një sistem të ri të vizave. Ky program i quajtur sistemi i autorizimi dhe informacionit elektronik të udhëtareve ka për qëllim filtrimin e të gjithë atyre që udhëtojnë, për të ruajtur kufinjtë e bashkimit europian. Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Viza#Online#TopChannel

No Comment Shengen

72916
340
15
00:06:03
10.11.2018

Provided to YouTube by The Orchard Enterprises No Comment Shengen · Wenge Musica BCBG Pentagone ℗ 1996 Les Editions Simon Lowe Released on: 1996-01-01 Auto-generated by YouTube.

Shengen Vizani nece ala bilerem? How to get Schengen visa

20209
972
130
00:21:28
17.09.2018

Şengen ərazi nədir? Şengen ölkələr hansılardı? Necə viza alım? Hardan visa alım? Nə sənəd toplayım? Şəkil 2*3 olsun yoxsa? və sair kimi sualların ətraflı cavabı bu videodadır. Şengen Əraziyə daxil olan ölkələr: Avstriya, Belçika, Çex Respublikası, Danimarka, Estoniya, Finlandiya, Fransa, Almaniya, Yunanıstan, Macarıstan, İslandiya, Italiya, Latviya, Lixtenşteyn, Litva, Luksemburq, Malta, Hollandiya, Norveç, Polşa, Portuqaliya, Slovakiya, Sloveniya, İspaniya, İsveç, və İsveçrə ➡️ What is EVS?I Avropaya getməyin asan yolu EVS: goo.gl/Brhp2D ➡️EVS Tapmagin Yollari | How to find an EVS?🤍 ➡️ Free Tours| Ödənişsiz şəhər turları: goo.gl/p4LPav Məni harada izləyə bilərsiniz ? Instagram: 🤍jala.alakbarova Facebook: goo.gl/bBUWC2 Web page: 🤍uzaqsahillerde.az Hörmətlə, Jalə Ələkbərova

MEN KI PEYI KAP BA OU VIZA SHENGEN LAN PI FASIL POU W VIZITE EUROPE

1119
49
17
00:06:02
23.03.2022

Peyi sa li se numero 1 nan zafe delivre viza touris. Depiw bien confomew pou w mande vizite lakay li, li pap janm refuzew. Donk ou deja konnen tou ki avantaj ou genyen lè peyi sa lage yon viza nan paspo w.... Ak selman viza wap ka vizite tout peyi ki se manb union European 🇪🇺 . Antouka map vini ak prochen video pou m di ki papye nap bezwen prepare epi koman demach yo ye. Kontakte consulat peyi sa mwen pale nou an nan video a pou ke nou ka mande plis detay. Nou konnen si tout fwa nou trouve en haiti, se nan anbasad France lan pou nou ta mande viza men nou deja konnen li dificil ebyen se pou tet sa mwen konseye nou kontakte direk consulat peyi lituanie ou lettonnie ki plus fasil. M swete nou konprann objectif video. Pa bliye ou ka envite yon zanmiw vin manb channel sa si tout fwa ou trouve sa enpotan pou li. Gade lot video nou yo pou w ka jwen tou numero telefone kote nou bay support direk ak tout moun ka p antreprendre yon voyage. Wap ka pale ak mwen direk.

Klan News- Turqit të frustruar prej refuzimit të vizave Shengen

1759
8
2
00:01:35
26.08.2022

SUBSCRIBE to "RTV KLAN" on YouTube for more videos! Prezantuesja turke Sinem Okten u befasua kur mësoi se aplikimi për vizë në zonën Shengen të Evropës është refuzuar. Ajo ka vizituar shpesh vendet evropiane për të mbuluar ngjarje sportive por edhe intervista me figura të rëndësishme të futbollit si portieri italian Gianluigi Buffon dhe trajneri Juergen Klopp. Sinem Okten: Kam aplikuar fillimisht në Gjermani, pastaj në Francë. Të dyja këto vende e kanë refuzuar kërkesën time. Unë kam udhëtuar jashtë vendit shumë herë për të ndjekur ndeshje dhe intervistuar njerëz, ndoshta 50-60 herë. Kjo është hera e parë që e kam këtë problem. Sipas autoriteteve turke qytetarët që aplikojnë për viza në 26 vendet e Shengen-it po u refuzohen vizat gjithnjë e më shumë. Ankaraja tha këtë javë se ishte një përpjekje e qëllimshme për ta vënë presidentin Tayyip Erdogan në një pozitë të vështirë përpara zgjedhjeve të vitit të ardhshëm, një akuzë që Bashkimi Evropian e mohon. Shkurta Januzi: Në përgjithësi, shkalla e refuzimit për aplikimet për viza Shengen është rritur në mbarë botën. Megjithatë, kur krahasohet me vendet e tjera si Rusia, rritja e shkallës së refuzimit të Turqisë është shumë më e madhe dhe konsistente. Kjo çështje u ngrit në takimet me homologët e tij nga Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu i cili beson se refuzimet e vizave për turqit është e qëllimshme dhe ka paralajmëruar se ministria e tij do të marrë masa. Vitin e kaluar 16.5% e aplikantëve nga Turqia iu refuzua viza, nga 12.5% që ishte një vit më parë. Refuzimet e vizave Shengen ishin vetëm 4% në 2015 dhe filluan të rriteshin në 2017 për turqit, tregon ai. Klan News Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web 🤍 Follow Klan News on Facebook: 🤍 Follow 🤍klannews on Instagram: 🤍 #KlanNews #KlanNewsLajme #TvKlan

Xtian Shengen Show: Chapitre I

12873
97
47
00:57:00
15.08.2022

Talk-show du 15.8.2022 Présenté par Xtian Shengen Invités: Kikina Munguludiaka, Neveu National, Patient Kusangila et Aida Kapila Le Xtian Shengen Show est un nouveau type de contenus de divertissements qui est un mélange de talk show / télé-réalité / live band performance présenté par Xtian Shengen.

Alborosie & Shengen Clan live | Rockpalast | 2019

1345974
13075
430
01:14:36
19.01.2020

Alborosie & Shengen Clan live | Rockpalast | Setlist 1. Intro 00:00:00 2. Poser 00:04:19 3. Living Dread 00:09:10 4. Strolling 00:11:48 5. Can't Cool 00:15:10 6. Rocky Road 00:20:06 7. No Cocain 00:23:19 8. Everything 00:24:57 9. Rock The Dancehall 00:28:33 10. Sound Killa 00:31:57 11. Real Story 00:36:07 12. Police 00:37:12 13. Herbalist 00:42:09 14. Ska Ska Ska 00:44:32 15. Contradiction 00:54:02 16. Unbreakable 00:56:19 17. Camilla 01:00:41 18. Kingston Town 01:04:27 Bilder: 🤍 Interview: 🤍 Besetzung Alborosie - vocals Garth Forester - guitar Valter Vincenti - guitar Michael Fletcher - bass Ottmar Campbell – keyboards Elisha Ellis - drums Thamar Williams - backing vocals Ursprünglich kommt Alberto d'Ascola aus Italien. Mit Mitte 20 zog er allerdings nach Jamaica, um dem Reggae und seinen Ursprüngen näher zu sein. Er ist einer der wenigen weißen Reggae-Musiker, die es geschafft haben, auf Jamaika zum Star zu werden. Der Italiener Alberto D'Ascola ist in Sizilien geboren und aufgewachsen, aber seine musikalische Heimat ist seit vielen Jahren Jamaika. Mittlerweile hat er beide Staatsbürgerschaften. In Italien war er bereits ein gefeierter Reggae-Star, als er sich 2001 entschloss, in die Karibik zu ziehen. Dort hatte er es anfangs nicht leicht. Aber mit viel Talent und Arbeit schaffte der Multiinstrumentalist auch im Mutterland des Reggae eine große Karriere. Alborosie schreibt und produziert fast alle seine Riddims selbst. Er ist unter anderem für seine Zusammenarbeit mit dem deutschen Reggaestar Gentleman bekannt. Im Oktober 2011 wurde er als erster Weißer mit dem M.O.B.O. (Music of Black Origin Award) in der Kategorie Reggae prämiert. Er tourt gemeinsam mit seiner Band Shengen Clan um die Welt und feiert 2019 sein 25-jähriges Bühnenjubiläum. #AlborosieAndShengenClan #Summerjam #Rockpalast Mehr Infos zum Summerjam Festival 2019: 🤍

Janubiy Koreyadan Shengen viza olish uchun eng kerakli malumotlar. Barcha viza turlari uchun #vlog 5

4674
172
34
00:10:10
21.07.2019

Assalomu alaykum YouTube olamining o'zbek tomoshabinlari! Navbatdagi videoga xush kelibsizlar! Ushbu videoda siz Korayadan shengen vizasini olish uchun kerakli maslahat va malumotlar bilan tanishasiz. Kamchiliklari uchun uzur. Kanalimga obuna bo'ling. Savollaringizni kommentariyada qoldiring. Video sizga maqul bo'lsa va ozgina ma'lumotga ega bo'lsangiz biz bundan juda baxtiyormiz Ishtimoiy tarmoqlarda ham kuzating Instagram:🤍 Facebook :🤍 Elchixonaning web sayti: 🤍 Seuldagi Fransiya elchixonasining manzili: 43-12, Seosomun -ro, Seodamun-gu, Seul, Korea

ALBOROSIE & The Shengen Clan live @ Main Stage 2022

41569
734
44
01:18:12
22.08.2022

Live show recorded at: ROTOTOM SUNSPLASH 2022 | #wemustchangetheworld Aug 16-22 Benicàssim Spain 🤍 Setlist 0:00:00 Intro 0:02:09 For The Culture 0:06:23 Rastafari Anthem 0:09:13 No Cocaine 0:12:21 Challawa 0:14:50 Shark Attack 0:19:27 Ginal 0:23:31 Poser 0:26:17 Can't Cool 0:29:15 Living Dread 0:32:42 Strolling 0:36:00 Sound Killa 0:40:59 Rock The Dancehall 0:45:11 Police In Helicopter 0:47:14 Police 0:48:52 Real Story 0:57:56 Camilla 1:02:35 Las Ganas de Vivir ft Green Valley 1:06:56 Herbalist 1:10:21 Kingston Town

Idol Producer Individual Showcase: Xu Shengen shows amazing popping

6167
161
8
00:00:51
30.01.2018

《偶像练习生》【个人技】徐圣恩展示暴风popping 🤍 🤍 🤍

Shengen vizasi uchun qanday ro'yxatdan o'tsa bo'ladi!Shengen vizasi kimlar uchun?

420
7
6
00:08:23
01.03.2020

🤍 - bizning web sayt ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ Shengen vizasi uchun qanday ro'yxatdan o'tsa bo'ladi! ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ Shengen vizasi nimalar uchun? ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ Shengen vizasi qanday olsam bo'ladi? ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ 🤍 - shengen viza uchun tegishli sayt. ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆ Shengen vizasi bilan Germaniyada necha kun yursam bo'ladi? ☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

ALBOROSIE & Shengen Clan ft DUANE STEPHENSON & members of THE WAILERS live @ Main Stage 2018

2764899
22321
769
01:58:25
21.08.2018

ROTOTOM SUNSPLASH 2018 #25yearswalkingtogether Aug 16-22 Benicasim SPAIN 🤍 Song list: 0:00:00 Intro 0:06:00 Poser 0:08:35 Living Dread 0:11:26 Strolling 0:15:20 Can't Cool 0:21:00 Rocky Road 0:25:25 Everything 0:28:30 Rock the Dancehall 0:32:50 Sound Killa 0:36:57 Police in Helicopter 0:38:30 Police 0:40:57 Herbalist 0:43:20 Jamaica Ska 0:54:55 Rasta For I (ft Duane Stephenson) 0:56:00 August Town (ft Duane Stephenson) 0:59:20 Cottage in Negril (ft Duane Stephenson) 1:09:40 The Unforgiven 1:11:20 Contradiction 1:14:20 Diversity 1:16:40 Lie (ft The Wailers) 1:19:30 Mystical Reggae (ft Duane Stephenson & The Wailers) 1:22:00 Too Rock (ft Duane Stephenson & The Wailers) 1:26:00 Could You Be Loved (ft Duane Stephenson & The Wailers) 1:30:52 Unbreakable (ft Duane Stephenson & The Wailers) 1:38:00 Play Fool (To Catch a Wise) Live Dub Mix 1:42:30 Camilla 1:45:00 Kingston Town 1:47:00 Kabaka Pyramid appearance 1:51:25 Interlude: Alborosie plays bass 1:54:00 Cry

Назад
Что ищут прямо сейчас на
shengen Marco Reus cemu 1.5.1 spg LEGUERO crow pose Kurdish vines Baul Gaqa drone flying maiagarkahoon fishing show LISA vesdi jhal pasar kroya nasieha Masala kachori omani puri recipe gmod killer Firdavsbek Meenakhadikar